Helista meile +372 5021033

Tööjõupuudus on mõtteviisi probleem, mille lahenduseks on robotiseerimine

Väga palju räägitakse täna suurest tööjõupuudusest, aga see on tegelikult mõtteviisi probleem, mida annaks lahendada robotitega. Mida rohkem on masinaid ja automaatikat, seda rohkem vabanevad inimesed, et anda ettevõttele teistmoodi väärtust.

Rendirobotitega tegeleva Job4bot.com asutaja Alek Kozlovi sõnul tuleks tööjõupuuduse üle kurtmise asemel avada silmad ja vaadata asju teisest perspektiivist. „Miks tuua sisse tööjõudu välismaalt, kui meil on olemas robotid, kes näiteks CNC-pinke suudavad käsitleda tõhusamalt ja efektiivsemalt, vältides inimlikke eksimusi? Ja neid roboteid ei pea ostma, vaid saab tänapäeval ka vastavalt vajadusele rentida!”

Et näidata, mida robotid tänapäeval suudavad, on Job4bot.com 7.-9. novembrini toimuval Tallinna rahvusvaheline tootearendus-, tootmistehnika-, tööriista-, allhanke- ja tehnohooldusmessil Instrutec välja uute põnevate masinatega alates robotkäest kuni digidiagnostikaseadmeni, mis aitavad turvaliselt alustada tootmisprotsessi automatiseerimisega. Näiteks saab liikuda virtuaalreaalsuse ehk VR-prillide abil mööda virtuaalset 3D simuleeritud tehast, et näha, kui praktiliselt ja läbimõeldult on seal lahendatud masinate töö.


Alek Kozlovi sõnul on nende jaoks väga oluline ka järelkasvu harimine robootika- ja automatiseerimise valdkonnas. „Toetame haridust ning messipakkumisega pakume haridusasutustele võimalust soetada koodiga robotikomplekte alates 1200 eurost. See robot täidab 80% vajadustest robootikaõppe valdkonnas ning meie eesmärgiks on, et iga õpilane saaks koolis kätt harjutada oma roboti kallal.”


Mõned põnevad videod, kuidas robotid tootmisprotsessides aitavad:

https://www.youtube.com/watch?v=n1Wvlge4p6g

https://www.youtube.com/watch?v=FQ0vWojsl8U

https://www.youtube.com/watch?v=PiVfwyt777I

https://www.youtube.com/watch?v=RCgLkYjHLjA

Instrutec2018_2

Sharing is caring!

shares